Reference Problem

May 22, 2010 at 4:29 PM
Edited May 22, 2010 at 5:06 PM

Здравейте, изтеглих си Фото албума но като го заредих в VS2010 Professional се оказа, че нямам референцията ServicеModel.DomainServices. Тъй като не съм направил пълен инстал на VS си помислих, че е от това но в нета не можах да разбера кой от фийчърите съдържа тази библиотека.

Edit: Реших си проблема WCF RIA било отделно от студиото..

May 23, 2010 at 5:03 PM

Имам още един проблем...Добавям нов navigation project към солюшъна но като се опитвам да искарам дата сорсите или сървисите от туулбокса нищо не излиза. И също така проекта не може да се компилира като избера съпорт на WCF  RIA Services това нормално ли е?

May 23, 2010 at 9:25 PM

Ако не си инсталирал VS2010 в default path, виж това:

http://blogs.msdn.com/vsdata/archive/2010/04/13/workaround-to-data-source-window-not-populating-ria-services-domain-context-objects.aspx

May 25, 2010 at 4:01 PM
Edited May 25, 2010 at 10:31 PM

Разреших проблема като копнах ресурс папката от проекта но сега имам друг проблем...."Could not find stored procedure 'dbo.aspnet_CheckSchemaVersion'." ми дава когато се опитам да създам юзър. Това ми е връзката надявам се че съм я конфигурирал както трябва (направих си датабаза PhotoAlbum и пуснах sql скрипта за да я напълня)

Edit: Това го оправих оказа се, че не съм пуснал АСП уизърда...Сега пък съм в абсолютно задънена улица ;/  Направих регистрирането но сега не мога да разбера как да направя authentication..

May 29, 2010 at 4:19 PM

Сам си пиша тука ама както и да е... 'PictureDatas ExposeData is not implemented' това означава ли, че албумът ще е просто форум?

May 30, 2010 at 12:05 PM

Имал ли си следния проблем понеже явно си минал аудентикацията : При мен в Web.config файла пищи на  

<system.serviceModel>   
    <domainServices>
      <endpoints>
        <add name="OData" type="System.ServiceModel.DomainServices.Hosting.ODataEndpointFactory ......

че <domainServices> е invalid child element ?

May 30, 2010 at 5:32 PM

да стои ми подчертано, може би е студио бъг защото не съм имал проблеми с него до сега.